Süper Lig’in 3. haftasında korona virüs sebebiyle seyircisiz oynanan Galatasaray-Fenerbahçe karşılaşmasında stada işaret fişeği atıldı. Stad dışından atılan işaret fişeği karşılaşmanın 7. dakikasında sahaya düştü ve maç durduruldu. İşaret fişeği sahadan çıkarıldıktan sonra maça devam edildi. Bu olay üzerine İstanbul Emniyeti olay hakkında soruşturma başlattı.

İstanbul Polisi 7 Kişiyi Gözaltına Aldı
Stad çevresindeki kamera kayıtları ve sosyal medyada yapılan bazı paylaşımlardan Galatasaray taraftarı olduğu iddia edilen 7 kişi gözaltına alındı. Birçok kişi de bu olaydan dolayı Galatasaray’ın ceza alıp almayacağını merak etti.

Galatasaray Ceza Alacak mı?
Futbol Disiplin Talimatının 6. maddesindeki “Ev sahibi kulüp, müsabakanın oynanacağı stadın ve çevresinin düzenini ve güvenliğini sağlamakla yükümlüdür.” şartına göre sarı-kırmızılı takım bu olaydan sorumlu tutulacak.

İşaret Fişekleri Fenerbahçe’nin de Ceza Almasına Sebep Olmuştu.
21 Şubat 2013’te UEFA Avrupa Lig’inde BATE Borisov maçı seyircisiz oynanmıştı. Stad dışından sahaya işaret fişeği atılmış ve maç 1 dakika durdurulmuştu. Olaydan sonra UEFA sarı-lacivertli takımı Avrupadan 1 yıl men etmişti. Ayrıca 1 maç daha seyircisiz oynama ve 80 bin euro para cezası kesilmişti.