LA Lakers 10 yıl sonra şampiyonluğa iki maç uzaklıkta. NBA final serisinin bu gece oynanacak 3. maçı öncesi sarı-morlular iki net galibiyetle rakibi Miami Heat önünde 2-0 önde. İlk maçı 116-98 kazanan Lakers ikinci maçta sonuca yine süper ikisili LeBron James ve Anthony Davis’in dominasyonu sayesinde 124-114’lük skorla ulaştı.

Heat’te ilk maçta sakatlanan Bam Adebayo ve Goran Dragic gibi iki kilit ismin 2. maçta yer almamaları elbette Florida ekibi için zorluk derecesini daha da artırırken 3. maçta Adebayo’nun oynama ihtimali bulunuyor. Dragic’in ise oynama olasılığı Adebayo’ya göre daha düşük. Miami her ne kadar 2-0 geride olsa da koç Eric Spoelstra 2-0’dan ayağa kalkabileceklerini ve serinin henüz bitmediğini söylüyor.

Başarılı teknik adamın iyimserliğine saygı duysam da yaralı Heat karşısında şampiyonluk tünelinin ucundaki ışığı görmüş Lakers’ın gardını düşürmeden aynı yoğunluk ve konsantrasyonla 3. maça da taşımasını bekliyorum. Kral James ve adamları ilk yarıda üstünlüğü ele alıp soyunma odasına en az 5 sayı farkla önde gideceklerdir diye tahmin ediyorum.

Handikaplı(4,5) İlk Yarı Sonucu1.58